Kontakt

Postadress

Räddningstjänsten Syd
Box 4434
203 15 Malmö

Faktureringsadress 

Räddningstjänsten Syd
FE 424
838 80  FRÖSÖN

Besöksadresser till de olika stationerna hittar du här

Organisationsnummer

222000-1909

E-post:

info@rsyd.se 
E-post som skickas till denna adress hanteras under kontorstid. Vid akuta händelser ring 112.
För information vid olyckor och kriser ring 113 13.

Direktionen

Vill du komma i kontakt med direktionen? Maila till direktionen@rsyd.se.

Telefon (vx)
046-540 46 00
040-631 26 60
0413-40 12 00

Utbildning

046-540 47 00
utbildning@rsyd.se

Tillsyn Direkt

046-540 46 99
tillsyndirekt@rsyd.se

Ledning

Förbundsdirektör
Per Widlundh
046-540 46 02
per.widlundh@rsyd.se

Administrativ chef

Erica Arvebratt
046-540 46 20
erica.arvebratt@rsyd.se

Verksamhetsstrateg

Per Björkman
046-540 46 60
per.bjorkman@rsyd.se

Verksamhetscontroller

Anders Brodin
046-540 46 35
anders.brodin@rsyd.se

HR-strateg

Sabine Kutzner
046-540 46 21
sabine.kutzner@rsyd.se

Kommunikationsstrateg

Anna-Maria Havskogen
046-540 46 40
anna-maria.havskogen@rsyd.se

Kvalitetssamordnare
Nina Friberg
046-540 49 54
nina.friberg@rsyd.se

Operativ chef

Martin Gertsson 
046-540 46 76
martin.gertsson@rsyd.se

Produktionschef E6

(Centrum/Burlöv, Hyllie, Kävlinge, Färdtjänst)
Maya Stål Söndergaard
046-540 46 61
maya.sondergaard@rsyd.se

Produktionschef E22

(Jägersro, Lund, Eslöv, RIB/deltid)
Ulf Nilsson
046-540 47 50
ulf.nilsson@rsyd.se

Flytvästdepå Malmö

046-540 48 38


Sociala medier


Räddningstjänsten Syd, Box 4434, 203 15 Malmö, Telefon 046-540 46 00, info@rsyd.se